Somfai alattomos pályán javított

Tanulságos és technikás szakaszok váltották egymást az Abu Dhabi Desert Challenge második versenynapján, amelyen Somfai Mátyás jó taktikával a quadosok között már negyedik, a teljes motoros mezőnyben pedig 8 helyet javított tegnaphoz képest.

A világkupa futamot egy tragédia is beárnyékolta: előző nap egy brit motoros, Cameron Waugh súlyos fej- és mellkas sérüléseket szenvedett egy balesetben és bár mindenki megállt segíteni, a mentőhelikopterben összeomlott a keringése és meghalt. A 24 éve rendezett maratoni futamnak ő volt a második halálos áldozata.

A reggel egyébként 17 fokkal és párával várta a versenyzőket. „Reggel 6-tól délután 2-ig a pályán voltam, izgalmas nap volt. Mindjárt az elején utolértem Camelia Liparotit és végig fej-fej mellett haladtunk. A dűnék között rengeteget tanultam tőle, ő egy nagyon tapasztalt versenyző, aki 6 Dakarból 5-öt befejezett. Jó volt látni, ahogy ment, én eddig más dűneátkelési módszert ismertem. Az egyenes, technikás szakaszokon viszont én voltam a gyorsabb. A 270 kilométere szelektív vége viszont ismét dűne volt és ott már nem engedett az előnyéből” – foglalta össze az UNIQA Sandlander Team versenyzője.

A quados szerint ma is sok veszélyes szakasz volt és két motoros baleset is történt. „”Alattomos volt a pálya, a lapos utakon hullámok, hirtelen és beláthatatlan letörések voltak, ezeket mindig megtiszteltem, csalókák voltak. Az üzemanyagot viszont jól osztottam be a 487 kilométeres össztávra, így nem cipeltem felesleges súlyt. A futóművön állítottunk egy kicsit, de a quad egyébként hibátlan” – értékelt Somfai Mátyás.

A quados hétfőn kategóriájában a harmadik helyen, a motoros mezőnyben pedig 19.-ként ért célba, ezzel az összetett negyedik legjobb quadosa és 25. helyen áll a motorosok között.

Kedden 372 kilométeres nap lesz, amelyből 256-on mérik a versenyzők idejét.