Maré vezet a Hungarian Baján

Hőség volt, tikkasztó. És hosszú pályák. Valaki az autósok közül meg is jegyezte, hogy gyakran nekik is fejtörést okoz a feladat, de a motorosok… Nos, nekik lehet igazán nehéz teljesíteni a HunGarian Baja két szelektív szakaszát, amelyek egyenként 175 kilométeresek voltak. Érdekes, hogy a négy keréken száguldó keményfiúk milyen tisztelettel beszélnek a kétkerekes száguldás szerelmeseiről, hiszen ha valaki, ők igazán meg tudják ítélni, milyen nehéz dolguk van.

HBAJ8240
Persze, a nemzetközi élmezőnynek ez nem okozott gondot a pálya, viszont azok, akik nem szoktak hozzá az ilyen hosszú pályákhoz, s ehhez a kánikulához, bizony megszenvedtek. Ezért is hatalmas tett, hogy a FIM-világkupa mezőnyében vezető Adrien Maré mosolyogva érkezett meg a célba. Hogyne mosolygott volna, hiszen egész nap kontrollálta a mezőnyt.

andre_mare_hunbaja_szombat2
„Nagyon élveztem az egész napot, boldog vagyok, mert a motorom tökéletesen működik, nem estem el és vezetem a kategóriát. Bízom benne, hogy holnap tovább tudok gyorsulni” – nyilatkozta Maré, aki második alkalommal áll rajthoz a HunGarian Baján. Tavaly harmadik lett, idén előrébb vágyik.
Az összetett értékelés második helyén egy quad-pilóta tanyázik, a lengyel Damian Rajczyk. „Úgy érzem, a második szelektív szakasz jobban sikerült, mint az első, hiszen már ismertem valamennyire a pályát. Egyetlen dolog nehezítette meg a dolgomat: egy motoros után rajtoltam, aki lassabb volt nálam, de a hatalmas, átláthatatlan por miatt nehezen tudtam megelőzni. Húsz kilométerrel a szakasz vége előtt pedig egy technikai problémám is akadt, eltört a kipufogóm, ezért egy kicsit elfogyott az erő a quadomból.”

A motoros kategória második helyén száguldó Rui Oliveira egy kicsit eltévedt a második szakaszon, ami azért furcsa, mert akkorra már ismerte valamennyire a pályát, de ez nem szegte kedvét, ígérte, vasárnap újra nekifut. Igaz, akkor visszafelé teljesíti a mezőny a pályát – egy-két ismerős pont azonban így is biztosan akad majd.

pedro_hunbaja-szombat
Az Európa-bajnoki értékelésben éllovas Pedro Bianchi Prata azt mondta, fáradt, de boldog. S ez érthető is, hiszen eddig minden úgy alakul, ahogyan eltervezte. „Nagyon nehéz volt a terep, mert a második körben a szakasz közepén kaptunk egy kis esőt, és ettől csúszóssá vált a pálya, ráadásul az előttünk rajtoló autók és kamionok miatt még hepehupásabb volt az út, mint az első körben. S hogy mi a tervem holnapra? Megpróbálom tartani a pozíciómat, és gyorsulni egy kicsit. Nagyon boldog vagyok, mert vezetek az Eb-értékelésben” – nyilatkozta Prata.

Magyar vonatkozású hír, hogy a Dakar-ralit is megjárt quados, Somfai Mátyás elesett a második szakaszon. Az első hírek szerint a pilótának nem tört csontja, zúzódásokkal és agyrázkódással megúszta az esést.

HUNGARIAN BAJA, A VK 7. FUTAMA Állás a 2. nap után: 1. Adrien Maré (francia, KTM 450 EXC) 4:34:07, 2. Damian Rajczyk (lengyel, Yamaha YFZ) 2:38 perc hátrány, 3. Rui Oliveira (portugál, Yamaha WR 450) 5:19 p.h.