Kettős lengyel siker a Duna Aszfalt Kupán

150426 lukaszewskiKettős lengyel sikerrel zárult a Duna Aszfalt Kupa, a magyar bajnokság első és a Közép-európai Zóna Trófea második futama: a győztes Marcin Lukaszewski – Magdalena Duhanik páros mögött a Piotr Bialkowski – Artur Kolodziej duó ért célba a második helyen. A magyarok közül a legjobb eredményt a Fekete Antal – Tóth György kettős érte el, ők a harmadik pozícióban zártak.

Pénteken a Kunszállás környékén lebonyolított 12 kilométeres prológon a Fodor Imre – Vass Gergely duó volt a leggyorsabb, 4 másodperccel megelőzve az egyforma időt elérő Fekete Antalt illetve Marcin Lukaszewskit, és nyolccal Piotr Bialkowskit.

Szombaton Fodorék Fordjának bal hátsó kereke a két 110 kilométeres szelektív közül az elsőn egyszerűen kiesett – s sajnos ez várt a párosra is. A vezetést Feketéék örökölték meg Lukaszewskiék és Bialkowskiék előtt. Estére ismét fordult a kocka: Lukaszewskiék 40 másodperces hátrányukból 59 másodperces előnyt csináltak, Feketéék visszacsúsztak a második helyre, Bialkowskiék pedig ott lihegtek a sarkukban. 150426 bialkowski

A Duna Aszfalt Kupa záró napján egy 94 kilométeres szelektív várt a mezőnyre Bugac térségében. A szombati nap után vezető Marcin Lukaszewski – Magdalena Duhanik páros és a Piotr Bialkowski – Artur Kolodziej duó egyforma időt autózott, a két lengyel egység bizonyult a leggyorsabbnak a mezőnyben Fazekas Károly, Korda Erik és Tomas Ourednicek előtt. Fekete Antal és Tóth György csak a hatodik idővel ért célba, így az abszolút értékelésben az ezüstös pozíciót át kellett adniuk Bialkowskiéknak.

“A verseny általánosságban nagyon gyors volt, nagyon élveztük. Sok kiváló versenyző volt itt, boldogok vagyunk, hogy itt lehetünk. Nem volt különösebb taktikánk az utolsó napra, csak a saját ritmusunkban igyekeztünk autózni, és olyan gyorsak lenni, amennyire lehetséges. Az autónk egész hétvégén remekül működött, nem volt semmilyen műszaki problémánk,” – nyilatkozta a győztes Lukaszewski – Duhanik páros.

150426 feketeA második helyezett Bialkowskiék és a harmadik helyezett Feketéék mögött Korda Erik és Nyirfás Julianna a negyedik helyen zárt, miután egy kisebb váltóprobléma az utolsó szakaszon megfosztotta őket attól a lehetőségtől, hogy a dobogós pozíciókért küzdjenek. Fazekas Károly vasárnapra már jobban összeszokott új navigátorával, Szenáki Lászlóval, ami az időeredményen is meglátszott: a BMW-s duó két helyet javítva az ötödik lett.

Tomas Ourednicek a záró napra változtatott a H3 EVO beállításain, amivel sikerült is gyorsulnia a cseh párosnak, azonban a hatodik helyről így sem tudtak előre lépni. Garamvölgyi Zoltán a motor túlmelegedése miatt vesztett időt a látványos Qashqai-jal. A T2-es kategóriát egyedül képviselő lengyel Lukasz Lechowicz a nyolcadik pozícióba hozta be a Nissant, megelőzve a T3-as kategória egyetlen célba érőjét, Hangodi Zoltánt. Murczin Zsolték és Kaposi Zoltánék műszaki problémák miatt forfaittal fejezték be a Duna Aszfalt Kupát.

A motoros-quados mezőnyben Somfai Mátyás (E-ATV) végzett az élen Horváth Laller (KTM) előtt, a Challenge kategóriában pedig a dr. Szabó Tibor – Újházi József duó (Lada Niva) bizonyult a legjobbnak a Nyaka Zoltán – Török Ádám kettős (Jeep Grand Cherokee) és a Németh Gábor Póti Attila páros (Ford Ranger) előtt. A negyedik helyezett Kapitány Dorottya – Pánczél Gyöngyi duó (Nissan Terrano I) a magyar tereprali első női párosaként különdíjban részesült, az ötödik pozícióban pedig a versenyzéshez hosszú kihagyás után a Challenge-esek között visszatérő Kéry Szilveszter és Bartha Barbara végzett.

A hazai bajnokság három hét múlva folytatódik az ausztriai Rechnitz (Rohonc) illetve Sárvár térségében a Riverside Bajával, amely a Duna Aszfalt Kupához hasonlóan a Közép-európai Zóna Trófea értékelésébe is beleszámít.