Felszállt a köd, kezdődhet a száguldás

A köd miatt ugyan alaposan csúszott a rajt, de végre elkezdődött a száguldás a Dakar-rali hetedik szelektívjén. A motorosoknál a pihenőnap előtti, pénteki szakaszt megnyerő francia Alain Duclos (Sherco) csaknem két órával azután tudott nekivágni a körülbelül 103 kilométerrel lerövidített pályának, mint az az előzetesen programban szerepelt. A szervezők tájékoztatása szerint a kategória szereplőinek (a quadosokkal együtt) először egy alig több, mint 100 km-es részt kell teljesíteniük, majd újabb 160 kilométer vár rájuk.

Az első ellenőrző pontnál a chilei Israel Esquerre (Speedbrain) vezetett 11 másodperccel a címvédő francia Despres (Yamaha) előtt, a szlovák Jakes (KTM) +30 mp-cel a harmadik volt. Duclos viszont eltévedt, 8,5 percet veszített.

Az autósoknál és a kamionosoknál nem módosítottak az útvonalon, maradt a saltai 533 és 525 km-es körszakasz. WP1-en a katari Al-Attijah (Mini) volt a leggyorsabb, 5 másodperccel megelőzve az ugyanolyan eredményt produkáló francia Peterhanselt (Mini) és a spanyol Sainzot (SMG). WP2-nél is ugyanezt a sorrendet mérték, azzal a különbséggel, hogy a katari már csak 2 mp-cel volt jobb a címvédőnél, ugyanakkor 18-cal a „Matadornál”. WP3-nál viszont már Sainz volt az első, 26 másodpercet vert az összetettben vezető spanyol Romára (Mini) és 51-et Peterhanselre.

Az UNIQA Sandlander Team egysége, a Sebestyén Sándor, Bognár József, Ungvári Miklós (Toyota) trió hamarosan rajtol.

forrás: dakarklub.hu