Vasziljev nyerte a Baja Russia-t

Terep-rallyeban viszonylag ritkán rendeznek versenyt havas-jeges pályákon, az oroszok azonban évről évre megrendezik a maguk téli versenyét, a White Hills Baja-t.

Könnyen lehet, hogy a jövőben nemcsak a sárról és homokról fog szólni az FIA terep-rallye világkupa, hiszen az idei Baja White Hills-t a nemzetközi sorozat egyik kandidáló futamaként rendezték meg. A rali ennek ellenére viszonylag gyér nemzetközi érdeklődés mellett zajlott, a 25 rajthoz állt autós párosból 24 volt orosz, a kakukktojás a kazah Andrej Cserednyikov jelentette. A mezőnyből némiképp kiemelkedett a két G-Force Proto-t kormányzó Vasziljev és Volikov, valamint a korábbi orosz rali bajnok, Alekszander Zseludov, mindez az eredménylistán is megmutatkozott.

A rövid prológon, Vaszlijev állt az élre, de az első 115 kilométeres szelektív szakaszon Zseludov egy időre letaszította Vasziljevet az élről.  A pálya 93. kilométerénél Zseludov 45 másodperccel előzte meg Vasziljevet, de a hajrában Vasziljev rákapcsolt és a szelektív céljában már ismét ő állt az élen. Mivel Zseludov számára a harmadik szelektív elején véget ért a félidőben Vasziljev már négy perccel vezetett. Ennek ellenére a rali második felében is tovább növelte előnyét és végül hatalmas fölénnyel nyerte a White Hills Baja-t. „Nehéz volt elsőként végigmenni a pályákon, az első 115 kilométeren  10 centiméteres havat kellett letakarítanom a G-Force buldózeremmel. Legközelebb az olasz világkupa futamon, az Italian Bajan állunk rajthoz, ott is szeretnénk az első helyen végezni.” –mondta a boldog Vasziljev.

Másodikként csapattársa, Volikov ért célba, a harmadik helyet Vilkansz szerezte meg.