Schlesser: “Meg akarom nyerni a Világkupát!”

Miután Jean-Luis Schlesser megnyerte a 2012-es Afrcia Race-t, újabb skalpot szemelt ki magának, a sivatag urának eltökélt célja, hogy az idei Terep-Rallye Világkupa sorozatban is az élen végezzen.

Schlesser a sorozat első állomásán is részt vett, az Italian Baja-n ráadásul megtette az első komoly lépést, tervei megvalósításához, saját építésű buggy-jával megnyerte a kétkerékhajtású autók küzdelmét, az abszolútban pedig a 4. helyen érkezett célba. Schlesser ráadásul kisebb részsikerekkel is gazdagodott, hiszen a négy hosszú szelektív szakaszból ő nyerte az egyiket.

„Ez egy nehéz verseny volt, a sok vízátkelés miatt.” – mondta Schlesser a verseny után. „De végül is egy újabb győzelemmel ért véget számunkra a verseny, a Sonangol-Schlesser csapat immár egyértelmű célja a 2012-es évben, hogy megnyerjük az FIA Terep-rallye Világkupa bajnokságot a kétkerékmeghajtású autók kategóriájában.