Orosz nyomás a Világkupán

Borisz Gadasin sikerével zárult az Italaian Baja péntek délutáni prológja, a mezőny egyetlen magyar autójával Varga Imre és Szegedi Ferenc az abszolút 16. helyen érkeztek célba, Hangodi Zoli 8. a motorosoknál.

Vaskos meglepetésre kettős orosz sikert hozott a 2012-es Italian Baja péntek délutáni prológja az autósok mezőnyében. A mezőny élén a két G-Force Proto végzett, Borisz Gadasin 5,2 másodperccel előzte meg csapat és honfitársát, Vladimir Vasziljevet. A dobogó harmadik fokára a Rally VB-n edződött holland Peter Van Merksteijn állhatott fel az Overdrive Toyota Hilux-ával.

A magyar licenccel versenyzők között Zdenek Porizek bizonyult a leggyorsabbnak, a cseh pilóta az abszolút ötödik helyre hozta be a Hummer H3-ast. Porizek mögött az első terep-rally versenyét teljesítő Toni Gardemeister ért célba a hatodik helyen, őt a szintén magyar licences Miroslav Zapletal követte a hetedik helyen az X3-as BMW-vel.  Közvetlenül Zapi mögött, a lengyel síugró legenda, Adam Malysz következik nyolcadikként.

A magyar pályákon is gyakran felbukkanó román Casuneanu a 11. helyre volt jó. Mivel sem Korda Erik sem Lónyai Pál autója nem készült el 100 százalékosan a versenyre, ezért a magyarokat a Varga-Szegedi kettős képviseli a mezőnyben, akik a 16. helyen zárták a napot. „Újdonság volt a mai prológ, új navigátorral és a nagyobb szűkítőnek köszönhetően egy kicsit erősebb autóval vágtunk neki az idei Italian Baja-nak.” –mondta a terep-rallye.hu-nak Varga Imre.”Nagyon sok víz van a pályán, úgyhogy megpróbáltunk úgy menni, hogy be is érjünk, hosszú lesz még a holnapi nap. A pályák jók, ismét a folyómederben sikerült megrendezni a prológot. A hangulat remek, úgyhogy minden OK.”

Némiképp csalódás, hogy a Dakar győztes MINI-vel Al-Mutaiwei csak a 21., a rutinos öreg róka, Jean-Luis Schlesser pedig csupán a 36. időre volt jó.

A tavalyi évben sikert-sikerre halmozó quadosunk, Hangodi Zoltán idén is az Italian Baja-n kezdi az évet, a pénteki prológot a FIM világkupa 8. legjobb idejével teljesítette a Hangodzilla.