Lendületbe jöttek

Lendületbe jött a Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László alkotta trió a MoroccoDesertChallenge második szakaszán: a Qualisport Racing kamionos formációja 4 óra 39 perc 21 másodperces idővel teljesítette a 401 kilométeres távot Abbetteh és Smara között: a szervezők szigorúan veszik a gyorshajtást, a Scania-egységre 1 km/h-ás túllépésért írtak hozzá 10 percet a szakaszidőhöz, ám az eredmény a monstrumok népes kategóriájában így is a nap 9. legjobbja volt. A dunaszentbenedeki alakulat a kategória összesítésében előrelépett a 12. helyre.

„A napi táv reggeli része nagyon kellemetlen volt, előbb ködben, aztán porban mentünk, ráadásul igazi rázós, sóderes területen. A félórás, a szervező által kötelezően előírt pihenő után homokosabb, de igazi, nehéz pályán haladtunk. Úgy láttuk, hogy sokan tévesztettek, gyakran volt szembejövő forgalom, néhol még honfitárs versenyzőkkel is szembetaláltuk magunkat, a szó legszorosabb értelmében. Navigációs tekintetben komoly kihívás volt, de Péter szerencsére hozta a szokásos formáját, mindig megtalálta a megfelelő utat és a GPS-pontokat is. Ahogyan láttuk nap közben és hallottuk itt, a táborban, ezt nem mindenki mondhatta el magáról. Az egyetlen problémánk ma az volt, hogy a vége előtt nagyjából 50 kilométerrel összeszedtünk egy durva defektet, de így sem álltunk meg. A célig levált futófelülettel, 70 százalékos tempóval gurultunk el. Készülünk a folytatásra, igyekszünk a lehető legjobbat nyújtani” – értékelt a táborba érkezve a Qualisport Racing pilótája, Kovács Miklós.

Forras: Qualisport