Fodor Imre címvédésre készül a Riverside Baján

150514 fodorCímvédőként érkezik a Tereprally Bajnokság idei második, Ausztriába is ellátogató állomására a 4×4 Hungary csapata, azonban a Riverside Baja tavalyi győztes triójából már csak a pilóta a régi, , Fodor Imre idén egy Ford Rangerrel és egy rutinos navigátorral, Bagics Róberttel szeretné megismételni tavalyi győzelmét.

Az egyik legkülönlegesebb állomásával folytatódik a 2015-ös Magyar Tereprali Bajnokság, amely számos szokatlan programelemmel készül a versenyzők fogadására. A tavalyi évhez hasonlóan a terepralisok idén is csatlakoznak az Országos Rally Bajnokság mezőnyéhez és a szombati nap második fele után vasárnap egész nap a Szombathely Rally murvás pályáin szállhatnak harcba. Arra viszont korábban még sosem volt példa a magyar bajnokság történetében, hogy egy bajnoki futamnak két ország legyen a házigazdája, most viszont igen: a Riverside Baja nyitó szakasza Ausztriában kerül megrendezésre.

„Fel kell iratkoznunk a ponttáblára!” – fogalmazta meg egy mondatban elsődleges célkitűzését Fodor Imre azok után, hogy a bugaci szezonnyitót egy műszaki hiba után az élről kényszerült feladni. ”A Duna Aszfalt Kupa után a szervizcsapat azonnal rávetette magát a Ford Ranger-re és a javítások mellett még egy kis fejlesztésre is jutott idő, a Riverside Baja-nak a legújabb fejlesztésű lengéscsillapítókkal vágunk. Kipróbálni sajnos már nem volt időnk, erre már csak a prológon lesz lehetőségünk.”

Fodor Imre számára a Ranger fejlesztései mellett további újdonság, hogy a magyar bajnokság második és az FIA CEZ Kupa negyedik állomásán a Bagics Róbert diktálja az itinert, akivel korábban még nem versenyeztek együtt. „Teszünk egy próbát, mire megyünk együtt, aztán meglátjuk hogyan tovább. Robi egy rendkívül tapasztalt és sokat látott tereprali navigátor, ralis tapasztalatokkal, ami most külön jól jön, hiszen a Riverside Baja második felét rali pályákon teljesítjük, így abszolút bizakodva tekintek első közös versenyünk elé.”