Defektes nap

Könnyűnek a legkevésbé sem volt mondható a 2019-es #MoroccoDesertChallenge 3. napja a Qualisport Racing kamionosai számára. Kovács Miklós pilóta és két állandó harcostársa, Czeglédi Péter navigátor és Ács László fedélzeti szerelő dacolt a porral, defekttel, egy kisebb futómű-problémával, egy adag időbüntetéssel, így végül 5 óra 32 perc 34 másodperc alatt teljesítették a Smara és Assa közötti 375 kilométeres távot. Ez a kamionos kategóriában a 15. helyre volt jó, a monstrumok összesítésében pedig továbbra is a 12. helyen állomásozik a dunaszentbenedeki különítmény.

„Ma úgy körülbelül 130 kilométer után kaptunk egy lassú defektet, de úgy döntöttünk, hogy csere helyett elmegyünk inkább a 250 kilométernél kijelölt pihenőpontig. Ott cseréltünk kereket, és észrevettük, hogy hiányzik a rúgó egyik alkatrésze. Mást nem nagyon tehettünk, biztonságosan, lassú tempóban mentünk el a szakasz céljáig. Egyébként egész nap óriási volt a por, alig lehetett látni, ráadásul a mezőny nagy, így előttünk is, mögöttünk is óriási volt a forgalom. Péter szerint a navigálást nemcsak az nehezíti, hogy a sok jármű miatt sok a nyom, hanem az is, hogy az itiner eléggé utálatos, mert hol túlságosan aprólékos, hol pedig semmit nem ír…” – értékelt a nap végén a Qualisport Racing pilótája, Kovács Miklós.