19 random kérdés – Fazekas Károly

bubles2

Hány évesen voltál először raliversenyen? (rally v terep?)
16 évesen voltam először rally-n Veszprém környékén, egyedül ácsorogtam a pálya szélén és csodáltam az akkor még elérhetetlennek tűnő LADA VFTS és BMW 2002-eseket!

Hogy lett belőled versenyző?
Gyerek korom óta szerettem az auto sportokat, de anyagiak hiánya miatt nem volt lehetőségem versenyzni. Néhány szlalom versenyen idultam 17-18 éves koromban Ladaval.
40 éves korom körül kezdtem el Off-roadozni, ahonnan hamar átirányítottak a terep-rally-ba, az állandó sebesség iránti vágyam miatt.

Van hobbid, gyűjtesz valamit?
Hobbim az auto versenyzés és építés, motorozok, vitorlázom, és gyűjtöm a kupákat.

Mit csinálsz, amikor nem versenyzel?
Amikor nem versenyzem, autót építek. Cégeimet irányítgatom

Mit szeretsz a terepraliban a legjobban?
Az állandó kihívásokat, száguldást az ismeretlenbe és az állandó gyors improvizáció kényszert.

46

Mit nem szeretsz a terepraliban?
A sarat és a homokot a számban és a szememben.

Ki a kedvenc sportolód?
Kedvenc hobbimból adódóan Stéphane Peterhansel

Hogyan szoktál felkészülni a versenyekre?
Rendszeres testedzésselversenyek előtt rövid tesztversenyek elemzése videó felvételeken

Mennyire értesz az autóhoz, amivel versenyzel?
Mivel én építtettem az autómat, a teljes folyamatában részt vettem, és a szerzvízelében is részt veszek, így mondhatni majdnem 100%-ben ismerem az automat, az új kamionunk pedig darabjaira lett bontva, így már annak is minden porcikáját ismerjük.

Milyen a hétköznapi Fazekas Károly?
Nincs különbség a versenyző és a hétköznapi énem között, itt is ott is maximalista és precíz vagyok.

Mi az eddigi legnagyobb sikered?
Világ kupa 2. (HUN Baja) és a 3. hely (Italian Baja), világ kupa szakasz győzelem (HUN Baja). Kamionnal világkupa 3. helyezés (Oilibya Marocco Rally)

Mik a céljaid a versenyzésben?
Nagy álmom a “Dakar győzelem”, de ahhoz előbb el kellene jutni a Dakarra!

Ha változtathatnál magadon egy dolgot, mint versenyző, mi lenne az?
Fiatalabb lennék legalább 20 évvel!

Mi a terved a következő évadra?
…..

54

Ugyanazzal az autóval látunk jövőre is, vagy van kilátásban váltás?
Mivel idén volt egy nagy váltásunk, így jövőre nem tervezek változást!
A 2017-es évben lehet, hogy mindkét versenyautóval láthattok majd versenyezni, de nem egyszerre!

Ha marad a régi autó, akkor milyen fejlesztéseket terveztek?
A motort és a futóművet folyamatosan fejlesztjük, ez várható jövőre is!